Güvenlik

09:20
  • 1879

Mevhibe İnönü Yurtları'nda konaklamakta olan öğrencilerimiz ile personelin huzur ve güveninin sağlanması amacı ile yurdumuzda, resmi tatiller dahil, 24 saat ve kesintisiz olarak profesyonel bir kadro ile güvenlik hizmetleri verilmektedir.

Tesislerimizin dışarıdan gelecek her türlü muhtemel tehtidlere karşı korunması; caydırıcı, önleyici ve durdurucu önlemlerin alınması amacı ile güvenlik açısından yurtlarımızın her türlü ihtiyacı tespit edilmekte, hazırlanan yönetmelikler ve profesyonel eğitim programları ile desteklenmektedir.

Tesislerimizin yangına karşı korunması, yangının önlenmesi, söndürülmesi; bu yolla can ve mal kaybının azaltılması için alınması gereken önlemler ve bu önlemlerin uygulanması konusundaki hususlarda tüm personelimiz eğitim programları ve yönetmeliklerle bilgilendirilmektedir. Yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize de sene içinde kesintisiz olarak tesis içinde bulunan tüm teçhizat (yangın merdiveni, merdiven çıkışları, yangın dolapları, yangın tüpleri, alarm sistemleri, vs.) ile ilgili detaylı bilgi verilmekte; bu eğitim programı çeşitli yönetmelik afiş, broşür, vs. ile desteklenmektedir.